Dla Poszukiwaczy pasji

Poszukiwaczom pasji proponuję warsztaty pn.: „5 prostych kroków do pasji, której szukasz

Chociaż warsztaty powstały wskutek moich własnych obserwacji i poszukiwań to wypada jednak zacząć od tego, że były przede wszystkim moim projektem dyplomowym, dzięki któremu uzyskałam status dyplomowanego arteterapeuty 🙂

Podczas tych wspólnych warsztatów twórczych proponuję Wam odbycie 5 „magicznych” spotkań, podczas których porzucicie na trochę to wszystko, co ciągle domaga się Waszej uwagi i zafundujecie sobie chwilę wytchnienia.
Co zamiast tego?

Na pierwszych zajęciach poznacie innych – podobnych Wam – poszukiwaczy pasji, ale także spróbujecie odkopać samych siebie spod lawiny „muszę to, muszę tamto”, dzięki czemu dacie sobie szansę spojrzenia na siebie bardziej przychylenie niż dotąd. Na drugich zajęciach wrócimy do krainy rysunku. Każdy z nas już tam kiedyś był. W dzieciństwie potrafiliśmy godzinami łamać kredki i na nowo je temperować, gdy czuliśmy potrzebę spontanicznego przelewania na papier naszego świata wewnętrznego w postaci kresek, barw i zupełnie abstrakcyjnych form. Trzecie zajęcia wyjdą nieco bardziej naprzeciw teraźniejszości. Będziemy przyglądać się fotografii…tworzyć ją…bez zbytniej dbałości o sprzęt…za to z dbałością o sam proces tworzenia. Może dzięki temu przestaniecie mieć 1000 wymówek by się tym nie zajmować, choć bardzo chcecie? A może odkryjemy coś zupełnie nowego w fotografii? Podczas czwartych zajęć będziemy wsłuchiwać się w dźwięki muzyki, która została już stworzona, próbując odebrać ją więcej niż jednym zmysłem, ale też będziemy tworzyć swoją własną muzykę, a najważniejszym instrumentem, którego będziemy do tego używać będzie – improwizacja. Z kolei piąte – ostatnie – zajęcia będą krążyć wokół słów…w różnej formie. I mam nadzieję, że nie będzie to Wasze ostatnie słowo…zwłaszcza w temacie Waszych pasji 🙂 Podczas tego spotkania będziemy przyglądać się słowom i treści, którą niosą, a nie wykluczone też, że stworzymy opowieść (i to może nawet nie jedną).

A więc…jesteście gotowi na spotkanie z pasją?